Zdecydowanie najwybitniejszą postacią kobiecą w świecie nauki była Maria Skłodowska-Curie.
Była pierwszą kobietą-profesorem w Sorbonie.
Jako jedyny człowiek zdobyła aż dwie nagrody Nobla: jedną w dziedzinie chemii, a drugą z fizyki.
Jest ona także jedynym w historii naukowcem, który otrzymał nagrody Nobla w zakresie dwóch różnych nauk przyrodniczych. Continue reading
