Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

WODA - ŹRÓDŁO ZDROWIA I ŻYCIA


Woda jest - po tlenie - tym, czego najbardziej potrzebujesz. Możesz żyć bez niej zaledwie kilka dni, a bez pokarmu - miesiąc do dwóch (jak podają niektórzy badacze).

Twój organizm składa się z około 2/3 z wody. Jest ona niezbędna do nastąpienia wielu procesów fizjologicznych.
Jeśli nie pracujesz ciężko, prowadzisz siedzący tryb życia oraz nie mieszkasz gdzieś, gdzie ustawicznie panują upały, to potrzebujesz nie mniej, jak 1.5 litra wody na dobę. Zapotrzebowanie to zwiększa się wraz z wprowadzaniem aktywniejszego stylu życia, lub nadejściem ciepłej pogody.

Jeśli nie dostarczasz swojemu ciału dostatecznej ilości wody (do "wody" zaliczymy także mleko, herbatki ziołowe i owocowe, zupy, soki niesłodzone, soczyste owoce, ale nigdy napoje gazowane czy kawę), to organizm pozyskuje ją kosztem własnego ciała.
Przeważnie najpierw pobiera ją... z jelit. A więc kiedy zbyt mało pijesz, Twój organizm by móc przeprowadzić ważne procesy życiowe pobiera wodę m.in. z Twojego kału. Ten płyn jest potem rozprowadzany po całym organizmie.
Ale jest w tym jeszcze coś gorszego. Taki wysuszony kał jest znacznie trudniej wydalić. Stąd mogą wyestępować na przykład zatwardzenia.
Wiesz, co się dzieje, gdy cierpisz na zatwardzenie? Kawałki kału sklejają się ze ściankami Twojego jelita grubego i mogą tam zostawać miesiącami gnijąc i powodując różne schorzenia. Zwykle najpierw objawiają się one kłopotami skórnymi.
Jeśli nie da się już wyciągnąć wody z jelit, organizm zabiera wodę narządom wewnętrznym degenerując je, na przykład skórze (między innymi dlatego może być szorstka, łuszcząca się i zwiotczała), oczom (mogą piec, mruganie staje się bolesne), jamie ustnej (charakterystyczna suchość w ustach) i płynom ustrojowym (krew robi się gęstsza).

Aby tego uniknąć tych przykrych konsekwencji, powinnaś pić zawsze wystarczającą ilość płynów..

Powyższy tekst jest fragmentem kursu internetowego Kosmetyka dla każdego
Zapraszamy na kurs. Ucz się kosmetyki wygodnie w domu!

Zapraszamy też na kurs Odżywianie człowieka - szkolenie bez wychodzenia z domu