Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

POTĘGA WIZUALIZACJI


Podświadomość to taka część Twojego umysłu, która wierzy we wszystko - także w to, co sobie wyobrażasz - i usiłuje dostosować Twoją rzeczywistość do Twego widzenia świata. Wyobrażanie sobie tego, co chcesz osiągnąć, jakby to już się stało, przybliża Cię do realizacji tego celu. Warto wykorzystać tę prawdę do tego, by uczynić swoje życie lepszym.

Określ dokładnie to, co chcesz wizualizować. Ważne, by Twoja wizja obrazowała stan już w pełni dokonany - na przykład odbieranie przez Ciebie dyplomu wyższej uczelni, zdobycie pracy, urodzenie dziecka itp.
Przemyśl, co pozytywnego może się wtedy dziać. Jakie będziesz przeżywała emocje? O czym będziesz myślała? Którzy ludzie będą Ci gratulowali, czy Cię podziwiali? Jak będą to okazywać? Co będziesz wtedy czuć? Jak będzie wyglądało Twoje otoczenie? Jakie będą tam zapachy, dźwięki, może smaki? Opisz to wszystko ze wszelkimi szczegółami.

Następnie usiądź sobie wygodnie w ciszy i spokoju. Możesz wcześniej włączyć swoją ulubioną, spokojną muzykę, czy zapalić kadzidło, przyciemnić światło tak, aby Cię nie dekoncentrowało.
Zrelaksuj się głęboko - możesz w tym celu wykorzystać relaks opisany w innych artykułach na tej stronie. Zamknij oczy i oddychaj spokojnie i głęboko.
Kiedy już poczujesz, że jesteś w stanie głębokiego relaksu ciała i umysłu, zacznij wizualizować to, co sobie wcześniej wybrałaś i przemyślałaś. Baw się tą wizją, niech Ci sprawia wielką przyjemność. Wyobrażaj sobie to wszystko tak, jakby rzeczywiście właśnie się działo i przyjmuj z radością wszystkie związane z tym, pozytywne wrażenia. Zaangażuj silnie wszystkie swoje zmysły do tej wizualizacji - patrz, słuchaj, dotykaj, smakuj, wąchaj. Pamiętaj, że gdy w pełni zaangażujesz wszystkie swoje zmysły oraz emocje, mocniej oddziałujesz tym na swoją Podświadomość sygnalizując jej ważność tego, co jest przedmiotem Twojej wizualizacji.

Im lepiej wykonasz swoją wizualizację, tym mocniej przekonasz Twoje wewnętrzne Ja do pomocy w realizacji celu, a to przybliża Cię do jego osiągnięcia. Ani się obejrzysz, a zaczną się pojawiać nagle zadziwiające zbiegi okoliczności, odpowiedni ludzie, którzy ułatwią Ci zdobycie tego, czego chcesz. Z radością przyjmuje wtedy te dary losu, które wypracowałaś swoją codzienną wizualizacją.

Powyższy tekst jest fragmentem kursu internetowego Twórcza wyobraźnia
Zapraszamy na kurs. Ucz się wygodnie w domu i korzystaj z wyobraźni, aby osiągać zdrowie i sukcesy!