Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

UWIERZ, ŻE MOŻESZ


Mówi się, że wiara przenosi góry. Pomaga osiągać różnego rodzaju cele.
Jeśli jesteś pozbawiona wiary w siebie oraz w zasadność i sens swoich działań, nie będziesz miała motywacji do jakichkolwiek działań. Efektem tego będzie zaniechanie realizacji jakiegoś ważnego dla Ciebie marzenia i związane z tym straty. Takie działania zaś są przyczyną złego samopoczucia, czego dalszą konsekwencją może być obniżenie się Twojej samooceny i jeszcze większy brak wiary w siebie. Tak postępując uczysz się także, że nie warto zająć się wreszcie spełnianiem swoich marzeń, bo i tak Ci się to nie uda. Nabywasz takiego przekonania, chociaż nigdy tak naprawdę do końca nie sprawdziłaś, czy jest to prawdą.

Wiarę trzeba odpowiednio ukierunkować. To prawda, że ciężko jest czasem wierzyć w powodzenie, kiedy wokół "życzliwi" obdarzają Cię opowieściami o ty, jak to innym się nie udało. Jeśli jednak chcesz osiągnąć sukces, musisz nauczyć się nie brać sobie do serca pesymistycznych poglądów, gdyż nie przybliżają Cię one do upragnionego celu. Wprost przeciwnie, wręcz Cię od niego oddalają.
Oczywiście, wszelka wiara w możliwość odniesienia sukcesu musi być poparta odpowiednimi działaniami, bez tego nie masz co marzyć o osiągnięciu czegokolwiek. Gdyby Tomasz Edison tylko pielęgnował w sobie wiarę w wynalezienie żarówki, a nie prowadziłby eksperymentów w tym kierunku, to jeszcze przez długi czas ludzie żyliby w świetle świec lub lamp naftowych. Sama wiara nie powoduje przecież czarodziejskiego pojawienia się w Twoim życiu wspaniałego mężczyzny, wymarzonej pracy czy pięknego domu.
Nawiasem mówiąc Edison był człowiekiem naprawdę olbrzymiej wiary. Może o tym nie wiesz, ale by stworzyć żarówkę, wykonał wcześniej ponad tysiąc nieudanych prób. Kiedy ludzie podziwiali jego samozaparcie zastanawiając się, czemu nie zrezygnował z pracy nad tym wynalazkiem, skoro miał tyle porażek on niezmiennie odpowiadał, że to nie były żadne porażki, przecież dowiedział się na wiele sposobów, jak nie należy robić żarówek.

Może nigdy nie będziesz Edisonem świata nauki, ale życzę Ci, abyś stała się Edisonem swojego życia. Przecież to właśnie ono jako Twój bezcenny i jedyny w swoim rodzaju Dar powinno być dla Ciebie najważniejsze. Dbaj więc o nie wciąż pracując nad osiąganiem swojego szczęścia.

Powyższy tekst jest fragmentem książki "Droga do piękna, szczęścia, zdrowia i harmonii" (wydanie wkrótce).