Artykuł, którego szukałaś

ZWALCZ WYPRYSKI, zyskaj gładką cerę


Wypryski mogą być bardzo uciążliwym defektem.
Przyczyn występowania wyprysków na skórze może być wiele - choroby zakaźne, złe odżywianie, zmiany hormonalne, nieprawidłowa pielęgnacja.

Jeśli przyczyną problemów skórnych są zmiany hormonalne albo choroby zakaźne, takie, jak na przykład liszaj płaski, wyjście jest jedno - należy udać się do lekarza dermatologa.

Jeśli powodem złego stanu skóry są błędy w odżywianiu, musisz zmienić styl żywienia na bogatszy w owoce i warzywa uzupełniające braki żywieniowe.

Zadbaj też o większą ilość ruchu - zwiększony obieg krwi oczyści skórę z toksyn.

Jedną z częstszych przyczyn pojawiania się wyprysków są zaniedbania dotyczące oczyszczania skóry. Pamiętaj, by oczyszczać ją żelem, najlepiej z mikrogranulkami rano i wieczorem. Może okazać się konieczne oczyszczanie skóry i mleczkiem i żelem.

Do osuszania używaj ręczników papierowych delikatnie naciskając (nie pocierając, żeby nie roznieść zarazków po skórze) papierem kolejne fragmenty skóry. Nie używaj ręcznika zwykłego - gromadzą się na nim bakterie, a Ty wcierasz je wtedy po każdym myciu.

Nie dotykaj skóry nieumytymi rękami.

Pij drożdże wymieszane z mlekiem lub wodą, stosuj maseczkę z nich na twarz kilka razy w tygodniu.

Rób kilkakrotnie w ciągu dnia kompresy z szałwii, która zdezynfekuje Twoją skórę, a w przypadku uszkodzeń skóry i zakażeń grzybiczych także z nagietka. Kompres z rumianku ukoi Twoją twarz.

Pij dwa razy dziennie herbatkę z fiołka trójbarwnego, kłącza perzu, korzenia mniszka lekarskiego. Polepszy to przemianę materii i usunie toksyny z organizmu.

Powyższy tekst jest fragmentem kursu internetowego "Kosmetyka dla każdego" (patrz dział Kursy w lewym menu). Zapraszamy na kurs. Ucz się kosmetyki wygodnie w domu!